Dva rekorda

Veležova štafeta 2018. godinu zatvorila državnim rekordima

Ovim natjecanjem je završena sezona 2018. Plivači 'Veleža' idu na kratkotrajni odmor zbog novogodišnjih praznika, nakon čega slijede intezivne pripreme za narednu sezonu.
Sport / Ostali sportovi | 01. 01. 2019. u 21:47 Bljesak.info

Proteklog vikenda je održano Zimsko Otvoreno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju u 25-metarskom bazenu. Za Plivački klub (PK) 'Velež' je nastupalo 13 plivača i plivačica. Danis Alilkafić je osvojio zlatnu medalju na 400 m mješovito Adel Grebović je osvojio brončanu medalju na 200 m leđnim stilom.

Tarik Kreso je osvojio brončanu medalju na 200 m leđnim stilom. Ali Repeša je osvojo brončanu medalju na 50 m prsnim stilom. Ovo natjecanje je bilo uspješno za Veležove štafete. Štafeta u sastavu: Danis Alilkafić, Miralem Marić, Timam Ramić i Adnan Žmiro je oborila dva državna rekorda u kategoriji mlađeih kadeta (25 m).

Utrku 4x50 slobodno su otplivali u rekordnom vremenu 2:02:02, a utrku 4x50 mješovito su otplivali u rekordnom vremenu 2:14:21. Druga štafeta u sastavu: Adel Grebović, Ali Repeša, Adnan Žmiro i Danis Alilkafić je osvojila treće mjesto u finalnoj utrci.

Za ovaj klub su još nastupali: Benjamin Muratović, Bakir Bajgorić, Ena Maksumić, Mia Ćorić, Sarah Nuspahić i Lana Janković.