OI pune rekorda

12-godišnja Japanka osvojila medalju na Olimpijskim igrama

Zlatnu medalju u sportu koji debitira na Olimpijskim igrama osvojila je Sakura Yosozumi koja je osvojila 60,09 poena u kategoriji "skejt park", dok je 12-godišnja Hirakija uspjela osvojiti 58,05 poena i tako osvojiti drugo mjesto.
Sport / Ostali sportovi | 04. 08. 2021. u 09:58 Bljesak.info

Domaćin Olimpijskih igara u Tokiju - reprezentacija Japana, osvojila je zlato i srebro u finalu ženskog natjecanja u skateboardingu.

Trećeplasirana je bila 13-godišnja Sky Brown iz Velike Britanije, a kako pobjednica Yosozumi također ima samo 19 godina, kombinirana dob na pobjedničkom postolju je bila samo 44 godine.

Oni su najmlađi osvajači medalja nakon što je 12-godišnji Noël Vandernotte bio kormilar francuske reprezentacije u veslanju 1936 godine.

Kokona Hiraki postala najmlađa japanska ljetna sportašica koja je nastupala na Olimpijskim igrama čime je nadmašila Yukari Takemoto koja je sa 13 godina i 174 dana nastupala na Olimpijskim igrama u Meksiku 1968. godine.

Za kraj se navodi da je Japan osvojio pet od devet medalja do sada kada je u pitanju natjecanje u skateboardingu.