150. derbi

Zvezda pobjegla Partizanu na preko 30 bodova!

Sport / Nogomet | 27. 02. 2016. u 19:09 Z.S.

Nogometaši Crvene zvezde i u 150. jubilarnom vječitom beogradskom derbiju protiv Partizana potvrdili su svoju superiornost ove sezone u Super ligi Srbije.

U susretu 24. kola pred punim tribinama stadiona „Partizana“ Zvezda je do trijumfa rezultatom 2:1 došla poslije preokreta.

Crno-bijeli su poveli na otvaranju utakmice, u 18. minuti, golom Aboussyja Gogoua. Ipak, lider prvenstva je odgovorio i to prije odlaska na odmor. Prvo je Luis Ibanez izjednačio u 24. minuti, a potom je u 32. Hugo Vieira kompletirao preokret crveno-bijelih.

U nastavku Zvezda, koja je od 74. minute igrala bez Aleksandra Lukovića, koji je dobio drugi žuti karton, uspjela je sačuvati prednost od 2:1.

Nakon 24. kola Crvena zvezda ima 68 bodova, gotovo nevjerojatnih 27 više od drugoplasiranog Borca iz Čačka. Partizan je na šestoj poziciji sa 36 bodova.