Plus 15

Plemićima osma uzastopna: Jukić u završnici srušio Igman

Zrinjski je ostvario i osmu pobjedu pod vodstvom Krunoslava Rendulića. U Čitluku su Plemići teže od očekivanja svladali Igman s 2:1.
Sport / Nogomet | 18. 03. 2023. u 16:50 M.V. | Bljesak.info

U duelu prvog i posljednjeg na ljestvici, Zrinjski je ostvario očekivanu pobjedu (2:1), ali je Igman pružio neočekivano veliki otpor. Ipak, golom Ivana Jukića pet minuta prije kraja aktualni prvak došao je do nove pobjede i otišao na 15 bodova viška konkurenciji.

Igman koji se 45 minuta odlično branio praktično je poklonio Zrinjskom pogodak. Iskusni vratar Dino Hamzić htio je dodati loptu suigraču, ali ju je dodao Mariju Tičinoviću koji je poklon iskoristio za 1:0.

Nakon gola Igman se malo više otvorio i to im se isplatilo u 68. minuti. Jakupović je probio po desnoj strani i ubacio loptu u peterac Zrinjskog, a tu je od vratara Marića brži bio Stefan Denković koji pogađa za 1:1.

Inače, Denkovića je trener Husref Musemić poslao u igru samo nekoliko minuta prije pogotka.

Nakon primljenog gola u igru je ušao i Tomislav Kiš koji je u 77. minuti propustio stopostotnu priliku za 2:1.

Ipak, u 85. minuti Zrinjski stiže do pobjede. Bila je to lijepa akcija u kojoj je Ivan Jukić dodao loptu Bilbiji, ovaj mu petom vratio, a Jukić pogađa za veliko slavlje na tribinama.