prvak uhvatio formu

Zrinjskom pobjeda u derbiju: Sloboda opet pala u Mostaru!

Sport / Nogomet | 13. 08. 2016. u 20:13 S. M.

U derbiju petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastali su dvije najbolje ekipe iz prošlog dijela sezone – aktualni prvak Zrinjski i viceprvak Sloboda.

Mostarci su, kao i u zadnjem kolu prošle sezone, opet bili bolji. Zrinjski je slavio s 2:0 i izjednačio se s Tuzlacima na ljestvici Premijer lige sa po 10 bodova, ali mostarski klub vodi zbog bolje gol razlike.

Domaćin je poveo u 40. minuti utakmice kada je gol, više sretno nego spretno, postigao Tomislav Tomić. Sve je bilo gotovo pet minuta prije kraja kada je na 2:0 povisio Danijel Stojanović.

Plemići su nakon poraza na Koševu uhvatili pravu formu i skupili sedam bodova u zadnja tri susreta. Novi ispit imat će idućeg vikenda kada gostuju kod Željezničara na Grbavici.