Pobjeda s igračem manje

Velemajstor Janković donio Zrinjskom prednost!

Niko Janković izveo je korner s lijeve strane i pogodio direktno iz udarca iz kuta! Njegova majstorija izazvala je oduševljenje na tribinama koje su jednostavno eksplodirale.
Sport / Nogomet | 04. 08. 2022. u 22:45 Bljesak.info

HŠK Zrinjski će ipak ponijeti prednost na dug put u Kazahstan, na uzvratnu utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Uefinu Konferencijsku ligu protiv Tobola.

Prvak BiH pobijedio je s 1:0 i imati će minimalnu prednost, ali s obzirom da je skoro cijelo drugo poluvrijeme imao igrača manje može biti presretan rezultatom.

Ipak, Zrinjski je imao briljantnog Niku Jankovića, koji je pogodio izravno iz kornera, i taj gol branit će za tjedan dana u Kazahstanu.

Prvo poluvrijeme bilo je očekivano tvrdo, ali u 21. minuti Zrinjski je imao fantastičnu priliku.

Mario Ćuže je prošao po lijevoj strani i ubacio oštru loptu na drugu vratnicu, ali u situaciji kada je imao otvoren gol ispred sebe Tičinović se spetljao i prilika je otišla u nepovrat.

U 34. minuti opet slična akcija, ali ovaj put je Ćuže poslao loptu između Tičinovića i Bilbije.

I onda u završnici prvog dijela umalo gosti da dođu do pogotka. Deble je "upao" Barišiću iza leđa ali greda je spasila Plemiće.

U 55. minuti Zrinjski ostaje s igračem manje, jer je Ćorluka nesmotreno napravio prekršaj i zaradio drugi žuti karton.

Nakon isključenja igra je malo splasnula, ali onda se u 75. minuti dogodio bljesak o kome će se dugo pričati.

Pred sam kraj i snage su se izjednačile jer su i gosti ostali s deset igrača, pošto je crveni karton dobio Žarko Tomašević.

Treba reći i da se portugalski sudac "raspištoljio" jer osim dva crvena podijelio je i šest žutih kartona.

Uzvrat će se igrati u četvrtak u Kostanaju, u Kazahstanu, a termin će biti u 16 sati po srednjeuropskom vremenu.