32. Memorijal Andrija Anković

Zrinjski svladao GOŠK za rekordni sedmi naslov

U finalu Memorijalnog turnira "Andrija Anković" mostarski Zrinjski je s uvjerljivih 4:0 porazio domaćina turnira, GOŠK iz Gabele.
Sport / Nogomet | 06. 02. 2022. u 16:47 M.V. | Bljesak.info

Mostarski HŠK Zrinjski pobjednik je 32. izdanja Memorijalnog turnira "Andrija Anković" koji se protekla dva dana igrao u Gabeli.

Zrinjski je nakon pobjede nad Neretvom iz Metkovića u polufinalu (2:0) bio još uvjerljiviji u finalu, svladavši domaći GOŠK s 4:0. Gabeljani su do finala došli izjednačujućom pobjedom nad Tuzla Cityjem, no u finalu su se držali samo prvo poluvrijeme.

Nakon što je prvi dio završio s 0:0, u nastavku su igrači Sergeja Jakirovića postigli četiri pogotka i obranili naslov. GOŠK-ovu mrežu načeo je Mario Tičinović, a na 2:0 povisio je Matija Malekinušić.

Konačnih 4:0 postavio je mladi Franko Sabljić, koji je postigao dva gola u završnici susreta.

Bio je to sedmi naslov pobjednika turnira za Zrinjski, čime je mostarski klub postao rekorder Memorijala. Dosad je dijelio to mjesto sa splitskim Hajdukom.

Treće mjesto osvojio je Tuzla City koji je nakon penala bio bolji od Neretve. Nakon regularnog dijela bilo je 2:2, da bi u raspucavanju jedanaesteraca bolji bili Tuzlaci.

Apsolutni junak bio je vratar Tuzlaka Bakir Brajlović, koji je prvo pogodio u završnici utakmice za 2:2, da bi u raspucavanju zabio čak dvaput! Bilo je 11:10 za Tuzlake.