Šest komada

Zrinjski protutnjao Bilinim poljem za ulazak u osminu finala

Sport / Nogomet | 02. 11. 2023. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Branitelj naslova pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine, HŠK Zrinjski, pridružio se ostalim sudionicima osmine finala ovog natjecanja. Njihova utakmica protiv Čelika odgođena je zbog toga jer je Zrinjski nadoknađivao prvenstvene utakmice, a s obzirom na ogromnu razliku u kvaliteti bila je samo formalnost.

Zrinjski je već na poluvremenu odradio posao vodeći s ogromnih 5:0, uz hat-trick Franka Sabljića. Mladi napadač Zrinjskog zabio je već u 6. minuti, a nakon 10 minuta bilo je 2:0 nakon što je iz jedanaesterca pogodio Anton Maglica.

Do poluvremena su gosti iz Mostara napunili mrežu Federalnog prvoligaša uz dva gola Sabljića te jednim Malekinušića.

U drugom dijelu Mostarci su samo odrađivali posao, bez da su gostima dopustili da ih imalo ugroze. I onda pred sam kraj utakmice Petar Mišić pogađa za konačnih 6:0.