Prekinut post

Zrinjski pobijedio Slobodu, ali strepio do kraja

Nakon tri kola bez pogotka Plemići su napokon zabili. Anes Mašić postigao je jedini gol u 1:0 pobjedi nad Slobodom.
Sport / Nogomet | 22. 08. 2020. u 22:44 S.B. | Bljesak.info

Bila je to tek druga pobjeda Plemića u ovoj sezoni, druga minimalna i opet je jedini strijelac bio Anes Mašić.

Mladi napadač Zrinjskog ostaje tako jedini strijelac mostarske momčadi u ovoj sezoni, iako je u ovoj utakmici Zrinjski počeo s četiri ofenzivna igrača.

Već u petoj minuti Zrinjski je imao fantastičnu šansu, Nemanja Bilbija je tukao glavom, lopta se odbila od gredu i vratila se u polje. Bilbija je opet imao stopostotnu šansu u 14. minuti, ali istaknuo se vratar Golubović koji je spasio pogodak.

Ipak, duga opsada gola Slobode urodila je plodom u 22. minuti. Ognjen Todorović prvo je pucao, a nakon što mu je Golubović obranio poslao je nisku loptu do Mašića koji pogađa za vodstvo domaćih.

Tek pred kraj poluvremena i Sloboda je krenula nešto napraviti i pet minuta prije odmora umalo je izjednačila. Međutim, nakon šuta Tomaševića domaće je spasila vratnica.

I drugi dio domaći su otvorili prilikom, ali u drugom poluvremenu domaći su stvorili puno manje prigoda nego u prvom dijelu. Momčad Mladena Žižovića nije napadala kao na početku utakmice, pa su gosti iz Tuzle bivali sve opasniji i pred sam kraj utakmice mogli su čak i do izjednačenja, ali Dejan Uzelac je zakasnio na ubačaj sa desne strane.

Ipak, Zrinjski je upisao tri boda i kupio si mir pred europsku utakmicu sa Differdangeom, ali igra je i dalje daleko od nečega što može učiniti navijače Zrinjskog spokojnim.