Opet na početku

FOTO/VIDEO | Zrinjski vodi na poluvremenu: Europska liga na domak ruke!

HŠK Zrinjski još 45 minuta će živjeti san o plasmanu u skupine Europske lige.
Sport / Nogomet | 31. 08. 2023. u 21:45 M.V. | Bljesak.info

Aktualni prvak Bosne i Hercegovine još je "živ" za plasman u Europsku ligu. Austrijski LASK imao je prednost od 2:1 iz prve utakmice, ali nakon prvog poluvremena uzvrata u Mostaru stvari su na "nuli".

Naime, nakon prvog poluvremena uzvrata u Mostaru Zrinjski vodi s 1:0 golom Nemanje Bilbije iz jedanaesterca!

Preko pola sata igralo se bez nekih velikih prilika, a onda su krcate tribine stadiona HŠK Zrinjski eksplodirale u 36. minuti.

Jedan igrač LASK-a pogriješio je, lopta je došla do Marija Ćuže kojeg ruši vratar Tobias Lawal. Za portugalskog suca Tiaga Martinsa nije bilo dvojbe. Lawalu je pokazao žuti karton, a Zrinjskom je dodijelio jedanaesterac.

Siguran izvođač bio je Nemanja Bilbija i Zrinjski je sada više nego u igri da postane prvi bosanskohercegovački klub koji će igrati Europsku ligu.

Podsjetimo, ako i ne uspije Zrinjski ima osiguranu Konferencijsku ligu.