Razlika smanjena

Zrinjski (još uvijek) nije prvak: Borac slomio Željin otpor

Borac je zatvorio 28. kolo pobjedom 2:0 nad Željezničarom tako da Zrinjski još uvijek nije matematički osigurao naslov prvaka Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 27. 04. 2023. u 19:55 M.V. | Bljesak.info

Banjalučki Borac uspio je pobijediti Željezničar s 2:0 i tako na još neko vrijeme odgodio promociju novog prvaka. Naime, Zrinjski ima 14 bodova prednosti, a do kraja je ostalo pet kola, što znači da Plemićima treba bod da bi potvrdili obranu naslova.

Željezničar je dugo odolijevao napadima domaćih, no kapitulirao je u 71. minuti. Ubacio je Piščević a glavom pogodio Momčilo Mrkaić za veliko slavlje i bakljadu na tribinama.

Sve je bilo gotovo u 77. minuti kada je Nedjeljko Piščević pogodio nakon ubačaja iz kornera.

Borac je ovom pobjedom napravio veliki korak k osiguranju druge pozicije, dok Željezničar ostaje peti. Inače, Željezničar u ovom susretu nije imao podršku navijača, koji su vraćeni nazad "zbog sigurnosti".