Coppa italia

Zmaj na Zmaja: Lulić izbacio Džeku

Sport / Nogomet | 04. 04. 2017. u 21:02 S.K.

Nogometaši Lazija plasirali su se u finale Kupa Italije.

Oni su večeras na stadionu Olimpico poraženi od Rome 3:2, ali su ostvarili plasman dalje nakon što su u prvom susretu bili bolji s 2:0.

Lazio je večeras poveo golom Sergeja Milinkovića Savića u 37. minuti, ali su igrači 'Vučice' izjednačili preko Stephana El Shaarawyja pet minuta poslije, što je dalo nadu timu Lucijana Spallettija da mogu stići rezultatski deficit iz prve utakmice.

Međutim u 56. minuti, napadač Lazia Ciro Immobile, kako se na kraju ispostavilo, bio je presudan i srušio Romi sve nade za plasman u finale.

Roma je poslije toga, ipak, izjednačila preko Mohameda Salaha u 66. minuti, a isti igrač je u finišu susreta pogodio za pobjedu.

Senad Lulić je odigrao čitavu utakmicu za Lazio, Edin Džeko za Romu.

U drugom polufinalnom uzvratnom susretu Kupa Italije, Napoli sutra navečer na stadionu San Paolu dočekuje Juventus. a prvi meč je završen rezultatom 3:1 za torinski tim.