Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Jasna poruka

Žepče poslalo poruku s tribina: ''Ili će se viti, il' nas neće biti''

Nakon spornog oduzimanja zastave, navijači u Žepču na stadion donijeli hrvatske zastave i poslali jasnu poruku
02.06.2026. u 14:20
text

Utakmica između NK Žepče i NK Vareš, odigrana na Gradskom stadionu u Žepču, protekla je u znaku zastava i poruka koje su navijači željeli poslati nakon incidenta koji se dogodio krajem svibnja.

Podsjetimo, tijekom susreta odigranog 20. svibnja redari su skupini mladih navijača oduzeli zastavu hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini, uz obrazloženje da bi klub u protivnom mogao snositi disciplinske posljedice.

Nakon tog događaja uslijedio je javni poziv građanima, braniteljima, obiteljima i navijačima da na stadion dođu sa svojim zastavama te na miran i dostojanstven način iskažu pripadnost svom identitetu i simbolima.

Na susretu NK Žepče – NK Vareš brojni gledatelji i navijači odazvali su se pozivu te na tribine donijeli hrvatske zastave, uz poruku: "Ili će se viti, il' nas neće biti".

Kako je potvrđeno za Večernji list, okupljanje i utakmica protekli su bez ikakvih incidenata, a domaća momčad slavila je pobjedu rezultatom 1:0.

Događaj je privukao veliku pozornost lokalne javnosti te otvorio raspravu o pravu na isticanje nacionalnih simbola na sportskim događajima.

POVEZANO