Uljepšan Karačićev rođendan

Tradicija se nastavila: Široki Brijeg deklasirao Želju na Grbavici!

I drugi derbi zaredom, drugo teško gostovanje, Široki Brijeg prošao je neporažen
Sport / Nogomet | 06. 12. 2020. u 16:30 S.B. | Bljesak.info

Široki je ostvario iznenađujuću 3:2 pobjedu kojom se posve uključio u borbu za Europu, a ova pobjeda posebno će biti slatka treneru Širokog Brijega Toniju Karačiću koji je upravo danas proslavio 46. rođendan.

Široki Brijeg je neporažen na Grbavici još od kolovoza 2016., a ta tradicija nastavljena je i nakon derbija 18. kola Premijer lige.

Gosti su šokirali svog domaćina u 15. minuti, kada je na ubačaj Mate Stanića pogodio Mateo Marić.

Željezničar je pokušavao doći do izjednačenja, no raspoložen na golu Širokog bio je Dario Miškić. U samoj završnici gosti su dva brza gola potvrdili pobjedu, prvo je nakon velike greške obrane Željezničara strijelac za 2:0 bio Stipe Jurić, da bi u 89. minuti na velikih 3:0 povećao Marko Pervan.

Sve što je Željezničar napravio bila su dva gola u sudačkoj nadoknadi kojima je samo ublažio pobjedu. Strijelci su bili Ivan Lendrić i Petar Bojo.