Osijek srušio Dinamo

Zagrebački Modri upisali prvi poraz u HNL-u ove sezone

U derbiju 15. kola SuperSport HNL-a Osijek je pred 7.600 gledatelja na stadionu Gradski vrt pobijedio Dinamo sa 1-0 nanijevši Modrima prvi poraz u prvenstvu ove sezone.
Sport / Nogomet | 29. 10. 2022. u 21:34 Bljesak.info

Derbi, a možda i posljednju utakmicu 'bijelo-plavih' na stadionu Gradski vrt budući bi se Osijek početkom 2023. trebao preseliti na novi stadiona Pampas, obilježila je magla.

U 85. gledatelji su vidjeli jedini pogodak na utakmici. Mierez je dobio jednu dugačku loptu, pobjegao je Theophile-Catherineu te uspio svladati Livakovića.

U petoj minuti nadoknade Osijek je zabio još jedan gol, no pogodak Mancea je poništen zbog zaleđa.

U prvom subotnjem susretu Istra 1961 je na Rujevici pobijedila Rijeku sa 1-0 ostvarivši prvu gostujuću pobjedu u međusobnim susretima. Pogodak odluke u "Derbiju della Učka" zabio je Ante Erceg u 64. minuti.

Bila je to skromna nogometna predstava s jednom golom, vrlo malo prilika i devet žutih kartona.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Lokomotiva - Hajduk, te Gorica - Slaven Belupo.