Copa America

Vratar Martinez odveo Argentinu do finala s Brazilom

Argentina je nakon lutrije jedanaesteraca pobijedila Kolumbiju 4:3 (1:1) te zakazala finale Copa Americe s Brazilom na Maracani.
Sport / Nogomet | 07. 07. 2021. u 11:40 Bljesak.info

Brazil i Argentina igrat će južnoamerički clasico u finalu Copa Americe.
Prvo je Brazil u polufinalu s 1:0 svladao Peru (Lucas Paqueta 35'), da bi Argentina je nakon lutrije jedanaesteraca pobijedila Kolumbiju 4:3 (1:1).

Argentina je protiv Kolumbije povela već u 7. minuti preko Lautara Martineza, da bi Diaz u 61. izjednačio na 1:1.

Kako golova više nije bilo, nakon 90 minuta odmah se pristupilo izvođenju penala gdje se u junaka promentnuo golman Gaučosa Emiliano Martinez koji je zaustavljao udarce Sancheza, Mine i Cordone te ih odveo u finale.

Kod Argentine jedini je promašio De Paul, a precizni su bili Messi, Paredes i Lautaro Martinez.

Argentinu je tako izborila finale Cope s Brazilom na Maracani koje se u igra u noći s nedjelje na ponedjeljak.