'Vatreno' na Denu

VIDEO | Žestoka tučnjava navijača i policije, pa eliminacija Evertona golom u 92. minuti

Prije utakmice došlo je do tučnjave navijača Milwalla i Evertona, koji su se tukli i s policijom. Jedan muškarac odveden je u bolnicu pošto je isječen po licu. Britanska policija navela je da on nije u životnoj opasnosti.
Sport / Nogomet | 26. 01. 2019. u 23:24 Bljesak.info

Posljednjeplasirani sastav treće engleske nogometne lige Wimbledon u 4. je kolu FA Kupa na svom terenu svladao sastav iz sredine prve lige West Ham United sa 4-2 (2-0).

Domaći su prema velikom iznenađenju krenuli golovima Appiaha (34) i Wagstaffa (41) u prvom poluvremenu da bi Wagstaff (46) na samom početku drugog poluvremena svojim drugim pogotkom povisio na 3-0. Lucas Perez (57) i Felipe Anderson (71) su uspjeli smanjiti na 3-2, ali je Sibbick (88) u samoj završnici potvrdio prolazak Wimbledona.

Ranije u subotu je Millwall, koji se ove sezone bori za ostanak u drugoj engleskoj ligi, svladao na svom Denu uglednog prvoligaša Everton sa 3-2 (1-1) golom u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Gosti iz Liverpoola su vodili sa 1-0 i 2-1 golovima Richarlisona (43) i Tosuna (72), no domaći su se vraćali preko Gregoryja (45+2) i Coopera (75) da bi Wallace (90+4) u velikoj gužvi pred golom Evertona u samoj završnici utakmice uspio postići pobjednički pogodak.

Manchester City uvjerljivo je sa 5-0 (1-0) svladao Burnley na svom terenu. Golove za City postigli si Gabriel Jesus (23), Bernardo Silva (52), De Bruyne (61), Long (73-ag) i Aguero (85-11m).

Još u petak u osminu finala plasirali su se Manchester United, koji je kao gost svladao Arsenal sa 3-1, te Bristol City koji je na svom terenu svladao Bolton Wanderers, dok su u subotu prolazak dalje izborili još Derby County, Swansea City, Doncaster Rovers i Watford.