Sportna situacija

VIDEO | Je li Velež oštećen za jedanaesterac na Koševu?

Sport / Nogomet | 29. 08. 2023. u 07:51 M.V. | Bljesak.info

Nogometaši Sarajeva pobijedili su u ponedjeljak na Koševu ekipu Veleža sa 1:0, u posljednjoj utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je došlo do treće pobjede u nizu, nanijevši istovremenom Veležu prvi poraz u sezoni.

Gol odluke postigao je Renan Oliveira u 50. minuti na asistenciju Ziljkića koji je iskoristio grešku obrane veleža i "ukrao" loptu na desnoj strani terena, uposlio brazilskog napadača koji je rutinski s ivice šesnaesetrca zatresao mrežu.

U završnici prvog poluvremena gosti su tražili jedanaeseterac nakon što je u petercu Sarajeva, prilikom šuta Hrkaća, lopta na putu do gola pogodila Beganovića.

Sudac Dragan Petrović je morao dosuditi jedanaesterac i isključiti Beganovića, ali je pustio da se igra nastavi. Sporna situacija se (donekle) vidi na snimku s početkom od 2:55.

"Nije moje da to komentiram. Ono što smo vidjeli na snimku je jasno, ali što je tu je", rekao je poslije utakmice privremeni trener Veleža Samir Merzić.