bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nakon skoro 12 godina

VIDEO I Neymar zaigrao za Santos, prva lopta ga pogodila gdje najviše boli

"Nisam mislio da ću ovoliko trčati i driblati. Mislim da će kroz četiri, pet utakmica biti mnogo bolje. Osjećam da sam kod kuće, a teren je ono što najviše volim", rekao je Neymar nakon utakmice.
06.02.2025. u 14:02
text

Jedanaest godina i 258 dana je prošlo od posljednje utakmice koju je Neymar odigrao za ekipu Santosa prije nego što se otisnuo u Europu. Da se dokaže i potvrdi svoju veličinu. Po nekima jeste, opet ne nekima drugima nije. Sada je ponovo kao na početku priče. Našao se na terenu, priliku je dobio u drugom poluvremenu susreta koji je njegov Santos igrao protiv Botafoga.

Neymar je, dakle, ušao u drugom dijelu, pri rezultatu 1:0 i razgalio navijače. A da cijela stvar bude "neymarovska", već prvim dodirom s loptom osvojio je društvene mreže.

Ne, doduše, na način koji smo navikli, svojim nogometnim vještinama, već nesretnim napucavanjem lopte ravno u "najneugodnije mjesto" po muškarca. Nije Neymar imao sreće, lopta je "odsjela" ravno na njegovom međunožju, nakon čega je 33-godišnjak, jasno, kao pokošen pao na travnjak.

Uslijedili su odmah brojni komični komentari o novoj ozljedi i dugom oporavku, a posebno su zastupljeni oni s motivom rođendana njegove sestre, koji je za nešto više od mjesec dana, a ususret kojem se Neymar redovito "magično" ozlijedi svake godine.

 

Kako bilo, Neymar je do kraja odigrao dobru utakmicu, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi da zadrži vodstvo koje im je u 38. minuti iz jedanaesterca donio Tiquinho Soares. Botafogo je u 67. preko Alexandra Jesusa uspio izjednačiti i "zaključiti" susret rezultatom 1:1. Radilo se o susretu sedmog kola brazilske Pauliste.

Video: Santos - Botafogo 

"Teško je pronaći riječi kada treba da izrazite ljubav prema nekome. A ja volim Santos i nemam druge riječi da objasnim ono što sam danas osjetio. Trenutno ne razmišljam ni o čemu, samo igram intuitivno. U mojoj prirodi nije da predviđam, već da pravim poteze. Umalo sam postigao gol, ali neophodni su mi minuti jer nisam 100 posto spreman. Nisam mislio da ću ovoliko trčati i driblati. Mislim da će kroz četiri, pet utakmica biti mnogo bolje. Osjećam da sam kod kuće, a teren je ono što najviše volim. Samo molim navijače da budu strpljivi jer će ovaj tim napredovati i donijeti im radost", rekao je Neymar nakon utakmice.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO