Prvo u karijeri

Veznjak Cityja primio suparnika za vrat pa zaradio isključenje

Sport / Nogomet | 23. 09. 2023. u 18:28 Bljesak.info

Pogocima Phila Fodena i Erlinga Haalanda, Manchester City je s ugodnom prednošću od 2:0 otišao na odmor protiv Nottingham Foresta, a onda i do kraja susreta sačuvao taj rezultat na semaforu i upisao novu pobjedu.

Nakon uvjerljivog prvog poluvremena, već u 46. minuti stiglo je neugodno iznenađenje. Izravni crveni karton zaradio je Rodri. Za 27-godišnjeg španjolskog veznjaka to je prvo izravno isključenje u karijeri, prenose Sportske novosti

Naime, na početku drugog poluvremena, Rodri je ušao u obračun sa suparničkim igračem Morganom Gibbsom-Whiteom, a nakon što ga je Španjolac primio za vrat, uz kratak razgovor, engleski nogometaš završio je na travnjaku, što je sudac Anthony Taylor okarakterizirao kao dovoljno težak čin za isključenje.

Inače, Mateo Kovačić nije u kadru Građana za ovaj susret, dok je Joško Gvardiol u utakmicu krenuo od prve minute na poziciji lijevog beka.