Sloboda - Vitez 1:0

Veselinović za drugo slavlje Tuzlaka

Sport / Nogomet | 05. 08. 2016. u 18:03 S.K.

U prvoj utakmici 3. kola Premijer lige BiH, tuzlanska Sloboda pobijedila je danas na Tušnju ekipu Viteza rezultatom 1:0 (0:0).

Strijelac pogotka koji je Slobodi donio nova tri boda i ostanak na čelu prvenstvene tablice, bio je Mladen Veselinović u 69. minuti susreta, na dodavanje Amera Ordagića.

Tuzlaci su tokom cijele utakmice bila bolji suparnik, imali su barem šest-sedam izglednih prilika za gol, ali se zamalo dogodilo da mrežu prvi zatresu gosti.

Kada se očekivao kraj poluvremena, golman domaćih Kenan Pirić nesmotreno je u kaznenom prostoru oborio Bobana Đerića i sudija Haris Kaljanac iz Sarajeva dosudio je 11-erac, a Piriću je pokazao žuti karton.

Međutim, Pirić se odmah iskupio, jer je odbranio kazneni udarac koji je izveo Hrvoje Barišić.

Pritisak Tuzlaka u drugom dijelu utakmice urodio je plodom zahvaljujući pogotku Veselinović.

Sloboda, koja u srijedu dočekuje Željezničar, a zatim u subotu nakon toga ide na noge Zrinjskom, sada ima osam bodova iz tri susreta, dok je Vitez ostao na dva.