Na današnji dan

Veličanstvena pobjeda Hrvatske i neviđeno slavlje koje je uslijedilo

Prije 22 godine reprezentacija Hrvatske igrala je polufinale Svjetskog prvenstva u Francuskoj i nije uspjela ući u finale. Skoro točno 20-tak godina poslije to joj je pošlo za rukom.
Sport / Nogomet | 11. 07. 2020. u 10:46 S.B. | Bljesak.info

Na današnji dan prije dvije godine Hrvatska je ostvarila jednu od svojih najvećih sportskih pobjeda uopće, najveću nogometnu sigurno. Momčad Zlatka Dalića pobijedila je Englesku (2:1) u polufinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji i izborila finale Mundiala.

Kao i protiv Danske i Rusije, opet su se Hrvati našli u zaostatku. Trippier je Englesku doveo u vodstvo već u petoj minuti, a izjednačio je Ivan Perišić u 68.

Opet se otišlo u produžetke, ali ne i jedanaesterce, jer je Mario Mandžukić u 109. minuti postigao povijesni gol za hrvatski nogomet i odveo Vatrene u finale gdje ih je čekala Francuska.

Taj pogodak pokrenuo je neviđenu euforiju na prostorima Hrvatske i BiH, a pobjeda se slavila do ranih jutarnjih sati i mnogi dan poslije, a bio je četvrtak, zakasnili su na posao.