Zaključeno kolo

Velež bez golova s tuzlanskom Slobodom

U posljednjoj utakmici 23. kola Velež je dočekao tuzlansku Slobodu i odigrao utakmicu bez golova.
Sport / Nogomet | 19. 03. 2023. u 20:50 M.V. | Bljesak.info

Prvi put u ovoj polusezoni Velež je odigrao jedan remi. Sloboda je izvukla bod, odigravši 0:0 s Veležom na stadionu Rođeni.

Tuzlanska Sloboda očito se u Mostar došla braniti i kroz cijelo prvo poluvrijeme Velež je bio uvjerljivo dominantnija momčad, ali nije uspijevao doći do zgoditka.

Najbliži pogotku Velež je bio u 30. minuti kada je vratar Slobode Filip Erić loše procijenio let lopte, ali Veležov Brazilac Wallace šutira preko gola.

I u drugom poluvremenu gledala se ista priča, Sloboda je izdržala i uzela važan bod u borbi za ostanak.

Velež će tako reprezentativnu pauzu provesti na petom mjestu, a kada se prvenstvo nastavi čekat će ga obaveza i u Kupu, gdje će svog protivnika u polufinalu doznati u srijedu.