Uzvrat četvrtfinala

Velež razbio Slogu, s ukupnih 7:0 u polufinale

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine Velež je potvrdio prolaz u polufinale pobjedom nad Slogom iz Doboja s 4:0.
Sport / Nogomet | 15. 03. 2023. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Pobijedivši s 3:0 Slogu u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH, branitelj naslova Velež već je praktično osigurao polufinale, a u uzvratu je to i potvrdio.

Rođeni su u uzvratu s pobijedili Dobojlije s 4:0 i pridružili se Zrinjskom i Tuzla Cityju u polufinalu. Već nakon sedam minuta domaćin je vodio s 1:0 nakon što je Blaž Tino Lauš pogodio gredu, a odbijenu loptu Edo Vehabović pospremio je u mrežu.

U 21. minuti bilo je 2:0, a strijelac je bio Alen Dejanović. U 55. minuti bilo je 3:0, a ovaj put je zabio Wallace. Konačnih 4:0 postavio je Nedim Hadžić.

Velež će svog protivnika u polufinalu dobiti nakon što se obavi ždrijeb, a posljednjeg polufinalista dobit ćemo u četvrtak. U Gradačcu će Zvijezda dočekati Željezničar, a nakon prve utakmice bilo je 2:1 za Želju.