Kup BiH

Velež u osmini finala, Željo se prošetao čitlučkim Barama

Sport / Nogomet | 21. 09. 2016. u 15:49 S.K.

Brotnjo je bio jedini federalni drugoligaš u šesnaestini finala Kupa BiH i kao takav nije imao nikakva očekivanja protiv Željezničara koji je snažno potvrdio ulogu favorita.

Plavi su danas na čitlučkim Barama slavili sa više nego uvjerljivih 7:0. Po dva gola postigli su Lazić (6., 90.) i Beganović (47., 81.), a u strijelce su se još upisali Nikolić (15.), Bekrić (39.) i Kosorić 53.

Golijada je viđena i na Pecari gdje je Široki razbio Čapljinu 5:0

Iznenađenje je napravio mostarski Velež koji je, iako oslabljen neigranjem nekoliko igrača, osminu finala izborio sa gostujućih 2:1 kod Metalleghea.

U 21. minuti Adel Ajkunić je doveo Mostarce u vodstvo, u 71. s bijele točke izjednačio je Sulejman Smajić, da bi pobjedu Rođenih u 86. potpisao Denis Zvonić.

Bila je to druga ovosezonska pobjeda Mostaraca - prvu su ostvarili u Kupu Federacije.

Radnik je u odbranu naslova krenuo pobjedom u Gabeli. Tim iz Bijeljine slavio je protiv GOŠK-a 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Beširević u 31. minuti.

Čelik nije prošao dalje, a krivac je sarajevska Bosna koja je nakon 1:1 u regularnom vremenu na Bilinom polju slavila boljim izvođenjem jedanaesteraca (5:4).