Osmina finala Kupa

Velež u golijadi svladao Tuzlu i prošao u četvrtfinale Kupa BiH

Mostarski Velež prvi je sudionik četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 09. 02. 2024. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Rođeni su na putu u svoje treće uzastopno finale svladali Tuzla City na svom stadionu s 3:2.

Iako su tek završili naporne pripreme u Turskoj igrači Deana Klafurića od početka su jurnuli na gol gostiju i već u prvoj minuti Asmir Suljić imao je dobru priliku.

Suljić se iskupio u 20. minuti i asistirao je Edi Vehaboviću za vodeći pogodak domaćih. Oko tri tisuće domaćih navijača slavilo je i u 50. minuti kada je Suljić pogodio na centaršut Guliašvilija.

I kada se mislilo da će Velež lako riješiti ovaj dvoboj osmine finala, Tuzla City se vratio s dva gola u dvije minute. Prvo je Irfan Hadžić pogodio nakon kornera, a samo minutu kasnije domaće je šokirao Mirza Delimeđac.

Ipak, u 69. minuti Velež ponovno vodi. Nermin Haskić postigao je pogodak na još jedan centaršut Gruzijca.

Do kraja utakmice Tuzlaci su pokušavali doći do jedanaesteraca, ali Velež je izdržao i prošao u četvrtfinale.

Ostale utakmice osmine finala Kupa BiH igraju se tijekom vikenda.