14. kolo Premier lige

Velež siguran protiv Slobode, gostujuće pobjede Borca, Olimpica i Željezničara

Sport / Nogomet | 19. 11. 2011. u 14:05 M.U.

Nogometaši Veleža upisali su uvjerljivu pobjedu u utakmici 14. kola Premier lige. U Vrapčićima je sa sigurnih 3:0 poražena tuzlanska Sloboda.

Velež je poveo u 44. minuti golom Rovčanina. Napadač Veleža s peterca je efektinim škaricama svladao vratara Mujkića.

U 73. minuti nakon solo prodora Brković 'lomi' utakmicu, pogađa za 2:0. Točku na 'i' pred par stotina gledatelja stavio je Okić u 90. minuti.

Očekivanu gostujuću pobjedu ostvario je Borac kod 'utopljenika' Slavije. Za 2:0 za Banjalučane u Istočnom Sarajevu pogodili su Stajić i Krunić.

Sarajevo je velikim preokretom došlo do tri boda u utakmici protiv Zvijezde. Gosti su golovima Nuhanovića u 25. i Matka u 37. minuti imali prednost od dva gola, no 'bordo' momčad uspjeva napraviti veliki preokret. Za 3:2 pobjedu pogodili su Haskić u 42. i 56., te Bajraktarević u 83. minuti.

Novu pobjedu upisao je i drugi sarajevski premierligaš. Željezničar je u gostima bio bolji od Kozare s 2:0. Za Osimovu momčad već u prvom dijelu pogodili su Adilović i Zeba.

Rudar Prijedor je s 4:0 ispratio goste iz Travnika, dok je Čelik s 2:0 bio bolji od GOŠK-a.

Olimpic je u Trebinju produbio krizu Leotara i nastavio s dobrim rezultatima u gostima. Za minimalnu (1:0) pobjedu Sarajlija pogodio je Kapić već u 2. minuti.

Sutra se u derbiju sastaju Široki Brijeg i Zrinjski.