Derbi u Vrapčićima

Velež svladao Sarajevo i došao mu samo na bod

Derbijem između Veleža i Sarajeva počelo je 16. kolo Premijer lige.
Sport / Nogomet | 01. 12. 2023. u 19:33 M.V. | Bljesak.info

Mostarski Velež svladao je Sarajevo s 1:0 golom Ede Vehabovića i tako mu se primaknuo na samo bod zaostatka u borbi za Europu. Velež je posve zasluženo svladao Sarajevo, koje je odigralo vrlo lošu utakmicu.

Prvo poluvrijeme bilo je apsolutno razočaranje, bez pravih šansi i golova. I dok je Velež nešto i pokušavao, Sarajevo nije imalo udarca na gol.

Vjerojatno bi završilo bez golova da Velež u 65. minuti nije poveo i to praktično iz ničega. Nakon centaršuta Šturma Edo Vehabović glavom pogađa za veliko slavlje na tribinama.

Sarajevo je tek tada pokušalo nešto, u 79. minuti pogodili su i mrežu, ali je gol poništen zbog zaleđa Kyeremeha.

Velež će u idućem kolu opet igrati protiv sarajevske ekipe, ovaj put protiv Željezničara na Grbavici.