Veliki preokret

Velež preokrenuo protiv Zvijezde u zadnjih šest minuta!

Sport / Nogomet | 08. 11. 2014. u 14:30 I. M.

Mostarski Velež pobijedio je Zvijezdu iz Gradačca s 3:2, iako je do 84. minute gubio s 1:2.

U utakmici igranoj pred malim brojem navijača i po vrlo teškom terenu gosti iz Gradačca bili su blizu velikog iznenađenja, no Mladen Popović i Denis Zvonić kreirali su veliki preokret i spasili pobjedu Mostarcima.

Ovom pobjedom Mostarci su zadržali nepobjedivost na svom terenu, iako im je prijetilo da izgube tri boda i tako se praktično već sada oproste od borbe za Europu.

Utakmica za Velež nije mogla bolje početi, jer je Hajdarović već u trećoj minuti doveo domaće u vodstvo. I kada se činilo da će Rođeni rutinski doći do pobjede, uslijedio je preokret.

Bivši Veležov igrač Ermin Gadžo prvo je u 23. minuti donio gostima izjednačenje, a onda je šest minuta kasnije pogodio nakon prave konfuzije u šesnaestercu domaćina.

Nakon tog šoka domaći su krenuli u potpunu ofenzivu, no nisu imali ni sreće, jer su Ćemalović i Zvonić pogađali okvir gola. No, potpuna ofenziva ipak im se isplatila i to u samoj završnici. Trener Veleža Jusufbegović u drugom dijelu igrao je s tri napadača, a rezervni napadač Mladen Popović donio je domaćinu preokret.

Prvo je u 84. minuti pogodio za izjednačenje, a onda je u sudačkoj nadoknadi njegov udarac glavom u mrežu Zvijezde skrenuo Denis Zvonić.

Gostima iz Gradačca teško je pao način na koji su izgubili bodove, pa je na kraju utakmice trener Petar Šegrt odbio pružiti ruku domaćem treneru, zbog čega je malo i zaiskrilo, ali bez ozbiljnijih incidenata.