Slavija - Velež 1:1

Velež od pobjede u Istočnom Sarajevu dijelila minuta

Sport / Nogomet | 26. 07. 2015. u 17:57 D.L.

Velež je na otvaranju nove sezone Premijer lige BiH odigrao neodlučeno (1:1) u Istočnom Sarajevu protiv Slavije.

Domaćini su u prvom dijelu susreta djelovali dosta bolje na terenu, no nisu uspjeli anulirati dobru igru.

'Rođeni' su puno bolje zaigrali u nastavku susreta, a nakon desetak minute igre, Demić je nakon solo akcije pucao pored vratiju. U 62. minuti Velež je u vodstvo doveo Dejan Janković.

Velež je mogao osigurati pobjedu u samoj završnici utakmice, no stopostotnu priliku nije iskoristio rezervni igrač Mirza Ćemalović.

Mostarcima je kazna stigla u 89. minuti kada je izjednačujući pogodak za Slaviju postigao Damir Rovčanin.

U drugom kolu Velež u Vrapčićima dočekuje Borac, dok Slaviju očekuje gostovanje kod Mladosti (DK).