Serie A

Uvjerljiva pobjeda Juventusa, De Rossi novi trener Rome

U posljednjem susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Sassuolo sa 3-0 približivši se vodećem Interu na dva boda zaostatka.
Sport / Nogomet | 16. 01. 2024. u 23:10 Bljesak.info

Juve je stigao do prednosti u 15. minuti sjajnim golom srpskog napadača sa 18 metara.

U 37. minuti Vlahović je zabio još ljepši pogodak iz slobodnog udarca sa 25 metara. Treći gol za Juventus zabio je Federico Chiesa u 89. minuti utakmice.

Sažetak utakmice OVDJE

Juventus je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Interom na dva boda minusa. Inter ima 51, a Juve 49 bodova.

Treći je Milan sa 42 boda. Sasssuolo je ostao na 14. poziciji sa 19 bodova.

De Rossi preuzeo Romu

Nogometni klub Roma objavio je da je novi trener Daniele De Rossi. Ugovor je potpisao do kraja lipnja ove godine.

Time je potvrđeno ono što se pisalo nedugo nakon što je Jose Mourinho dobio otkaz.

Od 2001. do 2019. godine De Rossi je nosio dres Rome, a tek je pred kraj karijere kratko igrao za argentinski Boca Juniors.

Ukupno je u Romi skupio 616 nastupa.

Za talijansku reprezentaciju je odigrao 117 utakmica te je bio član momčadi koja je 2006. godine u Njemačkoj postala svjetski prvak.

De Rossi je inače bio asistent izbornika Roberta Mancinija koji je odveo Italiju do naslova prvaka Europe u ljeto 2021. godine.

Trenirao je potom drugoligaša SPAL od listopada 2022. do veljače 2023. godine.

Rezultati 20. kola:

Subota:

Genoa - Torino 0-0
Napoli - Salernitana 2-1 (Politano 45+4-11m, Rrahmani 90+6 / Candreva 29)
Verona - Empoli 2-1 (Đurić 3, Ngonge 56 / Žurkowski 64)
Monza - Inter 1-5 (Pessina 68-11m / Calhanoglu 12-11m, 60, L. Martinez 14, 84-11m, Thuram 88)

Nedjelja:

Lazio - Lecce 1-0 (Felipe Anderson 58)
Cagliari - Bologna 2-1 (Petagna 31, Calafiori 69-ag / Orsolini 24)
Fiorentina - Udinese 2-2 (Beltran 56, Nzola 87-11m / Lovrić 10, Thauvin 73)
Milan - Roma 3-1 (Adli 11, Giroud 56, Hernandez 84 / Paredes 69-11m)

Ponedjeljak:

Atalanta - Frosinone 5-0 (Koopmeiners 8-11m, Ederson 13, De Ketelaere 15, Zappacosta 83, Holm 90)