Španjolska liga

U Realu očito nije trener problem: Valencia na Mestalli jednostavno bila bolja

Šišmišima je bio dovoljan po jedan gol u svakom poluvremenu za vrijedna tri boda u borbi za Ligu prvaka. Za 1:0 pogodio je Guedes lijepim udarcem u 35. minuti, da bi na 2:0 povisio Garay u 83. minuti.
Sport / Nogomet | 04. 04. 2019. u 07:10 Bljesak.info

Zinedine Zidane upisao je prvi poraz po povratku na klupu Reala. U derbiju 30. kola na Mestalli s 2:1 bolja je bila Valencia.

Kraljevi su tek preko Benzeme u 94. minuti ublažili poraz. Francuz je pogodio glavom nakon ubačaja iz kuta Luke Modrića, koji je za Real odigrao svih 90 minuta.

Real je imao ogromnu premoć u posjedu lopte i broju dodavanja, ali njihova je igra bila najčešće bez prave ideje, a šanse gotovo da nisu stvarali.

Za razliku od Kraljevskog kluba, Šišmiši su stvorili niz izglednih prilika, od kojih su dvije efektno iskorištene. Momčad koja je ove sezone majstor remija u La Ligi, na svom je stadionu pokazala Realu kako bi zapravo trebalo igrati nogomet na prvenstvenoj utakmici tog ranga.

Sve ono što su Realovci zaboravili ponijeti sa sobom iz Madrida, Valencija je demonstrirala pred svojom publikom: borbenost, brzinu, kreativnost, srčanost, motiviranost i učinkovitost.

U ranijim utakmicama Athletic Bilbao je s 3:2 bio bolji od Levantea, uspješan domaćin bio je i Eibar koji je s 2:1 svladao Rayo Vallecano, dok su Huesca i Celta Vigo odigrali 3:3.