Borussijin Kindergarten

U Dortmundu uvjerljiva pobjeda domaćina protiv imenjaka iz M'Gladbacha

Domaćini su poveli u 35. minuti pogotkom 17-godišnjeg Amerikanca Giovannija Reyne, kojem je asistirao još jedan 17-godišnjak, Jude Bellingham, koji je ovog ljeta stigao iz Birminghama.
Sport / Nogomet | 20. 09. 2020. u 09:55 Bljesak.info

Na startu Bundeslige Borussia Dortmund je na svom terenu svladala Borussiju Mönchengladbach sa 3:0, a za uvjerljivu pobjedu zaslužni su mladi nogometaši, dva 17-godišnjaka i dva već afirmirana 20-godišnjaka.

Reyna je izborio penal kojeg je u 54. minuti realizirao 20-godišnji Norvežanin Erling Haland.

Za konačnih 3:0 ponovno je zabio Erling Haland (77) nakon dodavanja 20-godišnjeg Jadona Sancha.

Rezultati:

Eintracht Frankfurt - Arminia 1:1 (Silva 62/ Soukou 51)
Union Berlin - Augsburg 1:3 (Bulter 75/ Vargas 40, Gregoritsch 82, Hahn 89)
Koeln - Hoffenheim 2:3 (Andersson 22, Drexler 86/ Kramarić 3, 45+3pen, 90+2)
Werder - Hertha 1:4 (Selke 69/ Pekarik 42, Lukebakio 45+2, Cunha 62, Córdoba 90)
Stuttgart - Freiburg 2:3 (Kalajdžić 71, Wamangituka 81/ Petersen 8, Sallai 26, Grifo 47)
Bor. Dortmund - Bor. Mönchengladbach 3:0 (Reyna 35, Haland 54-pen, Haland 7