Poraz Želje

Tuzlanski klubovi stopostotni nakon dva kola

U prve dvije utakmice drugog kola Premijer lige BiH pobjede su ostvarili tuzlanski klubovi koji sada sa stopostotnim učinkom predvode ligu.
Sport / Nogomet | 24. 07. 2021. u 22:54 S.B. | Bljesak.info

Sloboda je pobijedila Radnik u Bijeljini u utakmici u kojoj su sva tri gola pala u zadnjoj četvrtini susreta. Dženis Beganović i Kurtalić pogađali su za momčad Mladena Žižovića, a Popara je nakratko vratio Radnik u život.

U drugoj utakmici večeri Tuzla City je s identičnih 2:1 pobijedio Željezničar. Gosti iz Sarajeva došli su u vodstvo u 70. minuti preko Luke Juričića iz jedanaesterca, no Tuzlaci su do kraja napravili preokret.

Prvo je Mirzad Mehanović pogodio za 1:1, a onda je u 79. minuti za pobjedu pogodio Ajdin Nukić.

U nedjelju se igraju preostale tri utakmice 2. kola, Posušje dočekuje Sarajevo u 17 sati, a u istom terminu u Prijedoru igraju Rudar i Široki Brijeg. U 21 sat se sastaju Borac i Leotar.

Mostarski derbi Zrinjskog i Veleža je odgođen.