S igračem više

Tuzlaci "darivali" domaće: Željezničaru glatka pobjeda

Sport / Nogomet | 26. 08. 2023. u 22:30 M.V. | Bljesak.info

Željezničar je nastavio stopostotan niz domaćina u petom kolu Premijer lige svladavši Tuzla City s 3:1 na svom terenu.

Željezničaru su do pobjede svesrdno "pomagali" gosti iz Tuzle koji su si prilično zakomplicirali život. Sarajevska momčad u vodstvo je došla zahvaljujući autogolu Nenada Nikića koji je u trećoj minuti na neshvatljiv način zatresao svoju mrežu.

U drugom poluvremenu sudac Josip Martinović iz Čapljine isključio je Šukilovića jer je srušio Krpića i dosudio jedanaesterac za domaće. Kada je Nenad Mekić povisio na 2:0 očekivalo se da će domaćin rutinski doći do pobjede.

Ipak, i s igračem manje Tuzlaci su došli do gola, a lijep pogodak postigao je Alen Mašović.

No, da bi po domaće sve prošlo bez stresova pobrinuo se Sulejman Krpić koji je postavio konačnih 3:1.