Snijegom pokriveni Tušanj

Tuzla produžila krizu Širokog uoči hercegovačkog derbija

U zaostaloj utakmici 14. kola Premijer lige Tuzla City s 2:0 pobijedio je Široki Brijeg s 2:0.
Sport / Nogomet | 06. 12. 2023. u 14:55 M.V. | Bljesak.info

Zaostali susret 14. kola završio je pobjedom Tuzlaka. Momčad s Tušnja došla je do druge uzastopne pobjede svladavši Široki Brijeg s 2:0.

Utakmica se igrala na snijegom pokrivenom Tušnju, koji je organizator uspio donekle osposobiti za odigravanje utakmice. Nakon solidnog, ali bez golova prvog poluvremena, Tuzla je do pobjede došla u drugom dijelu.

U 48. minuti nakon slobodnog udarca Mirze Delimeđca lopta se od napadača Širokog Daniela Lukića odbila u mrežu Širokog. Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada je Irfan Hadžić pogodio za 2:0.

Tuzla je ovom pobjedom izašla iz zone ispadanja, a istovremeno je produžila krizu Širokog Brijega. Momčad Marijana Budimira već sedam kola nema pobjede u Premijer ligi, a u nedjelju u Posušju dočekuje Zrinjski.