Trijumf Plemića

HŠK Zrinjski uzeo tri boda pod Bijelim Brijegom

Nastavak meča u Mostaru nije donio gotovo ništa. Sloboda je pokazivala više želje da ugrozi protivnički gol, ali im tim Mladena Žižovića nije dopuštao previše.
Sport / Nogomet | 29. 02. 2020. u 19:27

Zrinjski je od prve minute krenuo ofanzivno, ali Sloboda je prva prijetila, piše sportsport.ba

U šestoj minuti Mujagić šutira iskosa s desne strane, Horkaš vadi ispod prečke i spašava svoju mrežu.

Ipak, Plemići su u prvom poluvremenu uspjeli da riješe sve u ovom meču. U 18. minuti poveli su sa 1:0 golom Bilbije na asistenciju Filipovića, a već u 27. minuti postignut je i drugi gol.

Ovog puta Bilbija je asistent. Dobro je proigrao Miljana Škrbića, a ovaj odlično reaguje i svojim prvim golom u dresu mostarskog tima pogađa za 2:0.

Domaći tim je do kraja bez većih problema završio posao u ovom meču i susret je završen pobjedom Zrinjskog od 2:0.