fa kup

Tottenham se izvukao, Liverpool nije

Sport / Nogomet | 28. 01. 2017. u 18:57 S.K.

Nakon što je drugoligaš Wolverhampton kao gost izbacio Liverpool u 4. krugu engleskog FA kupa, Tottenham je jedva izbjegao istu sudbinu protiv četvrtoligaša Wycombea koji je vodio 2:0 i 3:2, ali su Spursi duboko u sudačkoj nadoknadi uspjeli doći do pobjede 4:3.

Junak preokreta bio je korejski napadač Heung-Min Son, koji je u 60. minuti postigao prvi, a u 97. minuti i četvrti, odnosno pobjednički Tottenhamov pogodak.

Janssen je u 64. minuti realizirao kazneni udarac za 2:2, a Dele Alli u 89. minuti izjednačio na 3:3. Gosti su do vodstva od 2:0 stigli pogocima Hayesa u 23. i 36. minuti iz kaznenog udarca, a Thompson je u 83. minuti pogodio za 3:2. Na veliku žalost navijača Wycombea, ni tri pogotka na White Hart Laneu nisu bila dovoljna za plasman njihova kluba u sljedeće kolo ili barem ponovljenu utakmicu u kojoj bi Wycombe bio domaćin.

Prošlogodišnji finalist Crystal Palace, koji je tek u produžetku izgubio borbu za trofej od Manchester Uniteda, ove godine neće vidjeti Wembley. Već u 4. kolu ždrijeb ih je poslao na Manchester City - Građani su kao gosti slavili sa 3:0 pogocima Sterlinga (43.), Sanea (71.) i Yaye Tourea (90+2).

Chelsea je bez ikakvih problema s uvjerljivih 4:0 na Stamford Bridgeu svladao drugoligaški Brentford. Strijelci su bili Willian (14), Pedro (21), Ivanović (69) i Batshuayi (81) iz kaznenog udarca.

Iznenađujuće lako do pobjede je stigao trećeligaš Oxford koji je na svom stadionu s 3:0 pobijedio dojučerašnjeg premierligaša Newcastle, a sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Hemmings (46), Nelson (79) i Martinez (87).