Napokon slavlje Brentforda

Toney sredio Brighton

Sport / Nogomet | 15. 10. 2022. u 01:28 Bljesak.info

Seriju od tri utakmice bez pobjede, momčad Brentforda je prekinula na otvaranju 11. kola Premiershipa. Prvo ime utakmice protiv Brigthona je bio realizatorski sve raspoloženiji kapetan Ivan Toney koji je već stigao do brojke od šest postignutih golova ove sezone.

Prvi gol je došao u 27.minuti, Onyeka je proigrao Toneya a ovaj je efektno petom pogodio za 1:0. U završnici prvog poluvremena bilo je dosta burno uz aut liniju, na kraju su obojica trenera, Frank i De Zerbi zaradili žute kartone.

Drug gol Toneya je stigao u 64.minuti, ovaj put s bijele točke. Brentford je sa 13 bodova privremeno skočio na osmo mjesto, odmah iza Brightona koji ima 14 bodova. U vodstvu je Arsenal sa 24 boda, jednim više od Manchester Cityja i tri više od Tottenhama koji je na trećoj poziciji.