Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
1000 momaka

Što znači poruka Boysa o "kupreškim junacima" na derbiju s Hajdukom?

Bad Blue Boysi tijekom derbija Dinama i Hajduka prozvali su Torcidu zbog događaja na Kupresu.
10.05.2026. u 09:24
text

Derbi Dinama i Hajduka, koji je Dinamo dobio 2:0 u 34. kolu SuperSport HNL-a, obilježilo je i navijačko prepucavanje između Bad Blue Boysa i Torcide.

Tijekom utakmice na Maksimiru Bad Blue Boysi istaknuli su transparent s porukom: ''Ne slušajte priče kupreških 'junaka', bilo je bar 1000 momaka''.

Transparent se odnosi na nedavni sukob navijača na Kupresu, kada su nakon derbija Hajduka i Dinama na Poljudu napadnuti navijači splitskog kluba, a nekoliko automobila pritom je oštećeno.

Napadnuti navijači tada su tvrdili kako je napadača bilo znatno više te da su bili naoružani različitim predmetima.

U prvim reakcijama nagađalo se da iza napada stoje Delije, kao osveta za raniji incident povezan s Torcidom kod zračne luke u Tuzli, no transparent Bad Blue Boysa sada sugerira njihovu povezanost s događajem.

POVEZANO