Premiership

Steven Gerrard odlično vodi Villu, srušio i bivšeg trenera

Steven Gerrard ovom je pobjedom uspio srušiti i bivšeg trenera Brendana Rodgersa. U idućem kolu Aston Villa gostovat će na Anfieldu kod Liverpoola i bit će to sigurno posebno emotivna utakmica za Gerrarda.
Sport / Nogomet | 05. 12. 2021. u 22:08 Bljesak.info

Aston Villa došla je na domaćem terenu u Birminghamu do pobjede 2:1 protiv Leicestera u 15. kolu Premier lige.

Junak utakmice bio je branič sastava iz Birminghama Ezri Konsa koji je zabio oba gola.

Nije sve sjajno počelo za Aston Villu, Barnes je u 14. minuti doveo u vodstvo Leicester. No, to vodstvo trajalo je samo tri minute kada je Konsa zabio za 1:1.

Na novi gol čekalo se sve do 54. minute kada je ponovno Konsa zabio glavom nakon kornera.

Steven Gerrard tako je uspio srušiti i bivšeg trenera Brendana Rodgersa.

Za Stevena Gerrarda je ovo treća pobjeda u četvrtoj utakmici na klupi Aston Ville. Jedini poraz upisali su protiv Manchester Cityja, što je u neku ruku bilo i za očekivati.

Aston Villa ovom pobjedom je došla do 10. mjesta sa 19 bodova, Leicester je odmah iza njih s isto bodova, ali lošijom gol razlikom.

U idućem kolu Aston Villa gostovat će na Anfieldu kod Liverpoola i bit će to sigurno posebno emotivna utakmica za Gerrarda, dok Leicester dočekuje Newcastle.

Ranije u nedjelju odigrane su još tri utakmice. Manchester United je s 1:0 slavio protiv Crystal Palacea, Tottenham je s 3:0 bio bolji od Norwicha, dok su Leeds i Brentford podijelili bodove, odigravši 2:2.

Tri vodeće momčadi, Manchester City, Liverpool i Chelsea, međusobno su na ljestvici udaljene tek po jedan bod.