O Hajduče, O Hajduče

Splitski Bili do preokreta u Zaprešiću s igračem više

Sport / Nogomet | 31. 03. 2017. u 18:48 S.K.

U prvom susretu 26. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Hajduka svladali Inter s 3:1 (1:1).

Splićani su do pobjede i bodova u za njih uvijek neugodnom Zaprešiću došli preokretom, a u drugom dijelu su nakon što je Inter ostao s deset igrača zabili dva gola i ubilježili vrijednu pobjedu u borbi za treće mjesto, piše HRT.

Domaćini su poveli već u četvrtoj minuti nakon nespretne intervencije Tomislava Bašića u svom petercu, a njegov poklon je iskoristio Marko Kolar i lako iz velike blizine zatresao mrežu.

Hajdukovi napadi isplatili su se 34. minuti, kada se Tomislav Bašić golom iskupio za pogrešku s početka utakmice.

U 67. minuti je branič Intera Tomislav Mazalović unutar jedne minute dobio dva žuta kartona,a u 77. minuti je kapetan Hajduka Zoran Nižić iskoristio brojčanu prednost i lijepim udarcem glavom donio prednost Hajduku. U 89. minuti je nakon proigravanja Ercega pobjedu Hajduka potvrdio Frank Ohandza.

Hajduk je ostao četvrti s 46 bodova, bodom manje od Osijeka, dok je Inter 8. s 23 boda, sedam bodova više od Splita.