BiH - Estonija 5:0

Spahić načeo, pa petardom završio Estonce

Sport / Nogomet | 06. 09. 2016. u 20:21 S.K.

Možda i lakše od očekivanog, BiH je kvalifikacije za SP 2018. otvorila sigurnom pobjedom protiv Estonije u Zenici - bilo je 5:0.

U 7. minuti u gužvi nakon slobodnjaka najbolje se snašao Emir Spahić, koji je večeras upisao jubilarni 90. nastup.

Zatim je Edin Džeko, u svom 80. nastupu za A tim, u 23. minuti realizirao penal koji je sam izborio i 47. golom popravio osobni rekord najboljeg strijelca reprezentacije.

U 71. minuti 3:0 topovskim udarcem potpisao je Haris Medunjanin, kojeg je iz kornera pronašao večeras raspoloženi Miralem Pjanić.

Nedugo nakon ulaska u igru, debitant Danijel Miličević asistirao je u 83. minuti Vedadu Ibiševiću za 4:0.

U 92. minuti Pjanić je bio asistent - Spahiću za njegov drugi pogodak na susretu i konačnih 5:0.

Trijumf je mogao biti i uvjerljiviji da Džeko u prvom poluvremenu nije pogodio gredu, a Ibišević u drugom vratnicu.

Bila je ovo peta pobjeda iz šest međusobnih duela sa Estoncima, što je najvažnije, označila je uspješan start kvalifikacija.

U preostale dvije utakmice skupine H, Cipar je kod kuće poražen od Belgije 0:3, a Gibraltar od Grčke 1:4.