Kantrida

Soudani odlučio derbi na Kantridi

Sport / Nogomet | 21. 09. 2014. u 19:29 Z,S,

Nogometaši Dinama pobijedili su na stadionu Kantrida pred 9000 gledatelja domaću Rijeku 2:1 u derbiju devetoga kola domaćeg prvenstva.

Dinamo je pobjedom povećao vodstvo na ljestvici i sada ima četiri boda prednosti pred drugom Rijekom.

U zanimljivom obračunu Dinamo je slavio zahvaljujući sjajnom dvostrukom strijelcu El Arbiju Hilalu Soudaniju, koji je tako u samo četiri dana u dvije utakmice nanizao čak pet pogodaka.

Dinamo je poveo u 34. minuti kada je nabačaj Pinta Soudani glavom pospremio u mrežu. Rijeka je izjednačila u 58. minuti. Proigravanje Sharbinija s lakoćom je u pogodak pretvorio najbolji strijelac HNL-a Andrej Kramarić kojem je to bio 11. gol u sezoni. Zagrepčanima je pobjedu donio junak dvoboja Soudani koji je u 69. minuti jakim udarcem s deset metara opet svladao riječkog vratara.

Rijeci je to drugi poraz u prvenstvu, a aktualni je prvak u devet kola nanizao osam pobjeda i remi.

Dinamo vodi s 25 bodova, ima četiri više od drugoplasirane Rijeke, a na trećem je mjestu Hajduk s 12 bodova.