Lagana pobjeda

Plemići iskoristili greške Slobode i stigli do pobjede

Aktualni prvak je iskoristio greške tuzlanskog tima i na kraju je zasluženo stigao do tri boda u ovom duelu.
Sport / Nogomet | 25. 11. 2017. u 16:47 Bljesak.info

Zrinjski je u 16. kolu Premijer lige BiH dočekao tuzlansku Slobodu i na kraju je ostvario lagau povjedu rezultatom 2:0.

Aktualni prvak je iskoristio greške tuzlanskog tima i na kraju je zasluženo stigao do tri boda u ovom duelu. Todorović je prvi prijetio golu Slobode, ali njegov udarac u osmoj minuti odlazi pored gola, piše Sportsport.ba

Tuzlaci su uzvratili u 13, minuti kada se Omerović našao u  prilici, šutirao je, ali Pirić odlično brani. Zrinjski je do vodstva stigao u 16. minuti. Nakon kornera najviši u skoku je Barišić, lopta prolazi kroz noge Jahiću koji je bio na gol-liniji i odlazi u mrežu za prednost domaćeg tima od 1:0. Nakon gola Plemići nastavljaju s napadima. U 20. minuti Filipović je uzdrmao prečku, imali su još nekoliko opasnih napada, a potom se utakmica umirila.

Tek u finišu prvog dijela ekipa Blaža Sliškovića stvara još jednu veliku šansu, ali je Muminović zaustavio udarac Bilbije i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0. Golman Slobode je i u nastavku meča s nekoliko sjajnih obrana zaustavljao domaće, ali u 64. minuti nije ništa mogao napraviti. Ponovo je obrana tuzlanskog tima izgledala amaterski, a ovog puta Katanec pogađa za sigurnih 2:0. Posebno je opasan za goste bio Nemanja Bilbija.

Međutim, njega danas nije htio gol i Muminović mu je danas skinuo apsolutno sve. Do kraja je ostalo 2:0 i Zrinjski  je stigao do važne pobjede u borbi za vrh tablice.