Sporan pogodak

VIDEO | Sloboda svladala Sarajevo, prvi gol dali iz zaleđa

Nogometaši tuzlanske Slobode u 17. kolu Premijer lige BiH svladali su Sarajevo na Gradskom stadionu u Banovićima rezultatom 2:0 (1:0).
Sport / Nogomet | 05. 11. 2022. u 15:21 M.V. | Bljesak.info

Po velikoj kiši u Banovićima gol za vodstvo u 11. minuti postigao je Eldar Mehmedović. Obrana Sarajeva bila je poprilično konfuzna, Mehmedović je nakon odbijene lopte zatresao mrežu.

Iako se čini da je Mehmedović bio iza leđa obrane gostiju, sudac je unatoč prosvjedima Sarajeva pokazao na centar.

Stojan Vranješ je zaprijetio u 16. minuti, a gosti su tek u 38. minuti utakmice preko Muse pokušalo ozbiljnije ugroziti gol Slobode.

Najbolja prilika za goste u prvom dijelu dogodila se u 41. minuti kada je Đokanović pogodio lijevu stativu Bukvićevog gola. Imao je u 45. minuti priliku i Čataković, ali je Bukvić zaustavio njegov šut.

U nastavku je Sloboda u 49. minuti zaprijetila preko Vranješa.

Sve do finiša Sarajevo je imalo blagu terensku inicijativu, ali bez konkretnijih prilika. Pobjedu za Slobodu u 88. minutu ovjerio je Tarik Kapetanović.

Sloboda sada ima 16 bodova i ostaje u utrci za ostanak u Premijer ligi BiH. Sarajevo je ostalo na 25 osvojenih bodova.