kup bih

Sloboda šokirala punu Grbavicu

Sport / Nogomet | 13. 04. 2016. u 17:19 S. M.

Nakon prvih utakmica polufinala Kupa Bosne i Hercegovine najbliža finalu je tuzlanska Sloboda. Momčad Husrefa Musemića nastavila je niz odličnih rezultata pobijedivši u prvoj polufinalnoj utakmici Željezničar s 2:1 i to u Sarajevu.

Tuzlaci su ovim slavljem prekinuli veliki Željin niz pobjeda i nanijeli mu prvi poraz u 2016. godini.

Gosti su punu Grbavicu šokirali već u drugoj minuti kada je na ubačaj Zajka Zebe iz slobodnog udarca glavom pogodio Sulejman Krpić.

Zeljeznicar-Sloboda 0:1 (Krpic) by redakcija1

Sloboda je imala prednost sve do 62. minute kada je iz gužve u petercu gostiju glavom za izjednačenje pogodio Jadranko Bogičević.

Ipak, slavlje domaćih nije dugo trajalo, jer je u 68. minuti prvo Veselinović pogodio vratnicu, a onda minutu kasnije Ivan Kostić pogodio je za konačnih 2:1.

Uzvrat je za sedam dana na tuzlanskom Tušnju, a Željezničar će morati postići dva pogotka ako želi proći u finale.