kup bih

Sloboda deklasirala Sarajevo, navijači tražili Ješićevu smjenu

Sport / Nogomet | 15. 03. 2016. u 18:21 S. M.

Tuzlanska Sloboda prvi je polufinalist Kupa Bosne i Hercegovine. Lider Premijer lige je nakon 2:1 na svom stadionu danas pobijedio Sarajevo i na Koševu.

Bilo je 3:0 za momčad Husrefa Musemića koji se tako revanširao svom bivšem klubu. Gosti su poveli već u 11. minuti golom Mladena Veselinovića, a isti igrač je nakon odlično izvedene kontre povisio na 2:0 u 57. minuti.

Nakon toga domaći su se raspali, pa su odlični Tuzlaci došli i do trećeg gola, a zabio ga je najbolji strijelac Slobode Mersudin Ahmetović.

Sarajevo je imalo inicijativu no nije pokazalo ništa posebno, pa su navijači, kojih je na stadionu bilo oko osam tisuća, tražili odlazak trenera Miodraga Ješića, ali i čitave uprave.

U srijedu će se odigrati ostali uzvrati četvrtfinala Kupa BiH. Željezničar će na Grbavici protiv Borca braniti prednost od dva gola iz prvog meča, a isti zadatak imat će i Radnik u Bijeljini protiv lukavačkog Radničkog.

U Kaknju će Mladost dočekati ekipu Širokog Brijega, koja je u prvom meču na Pecari slavila sa 3:1.