Bundesliga

VIDEO I Sjajan niz Bayera: Bez poraza već 46 utakmica

Nogometaši Bayera, novi prvaci njemačke Bundeslige, odigrali su još jednu utakmicu ove sezone bez poraza, zabili su gol u 96. minuti za 2-2 protiv Stuttgarta u 31. kolu.
Sport / Nogomet | 28. 04. 2024. u 00:52 Bljesak.info

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je u nastavku sijevalo na sve strane u Leverkusenu. Domaćina su vrlo brzo šokirali Fuehrich i Undav koji su u 47. i 56. minuti pogodili za 2-0 Stuttgarta.

Brzo se Bayer vratio, u 61. minuti je Adli smanjio na 1-2 te je sve do kraja domaćin tražio novi pogodak čime bi nastavio nevjerojatan pozitivan niz.

To se i dogodilo u 96. minuti. Nakon ubačene lopte i posvemašnje gužve u gostujućem šesnaestercu zabio je Andrich za 2-2 i nastavak niza.

Bila je ovo 46. utakmica ove sezone Bayera bez poraza u svim natjecanjima, čime je nastavljen fascinantan niz sastava iz Leverkusena. Isto kao i nedavno protiv Borussije Dortmund, tako je i ovom prilikom Bayer bio na rubu poraza, ali se spasio u zadnjim trenucima.

U Bundesligi, gdje je već ranije osigurao naslov, Bayer ima 25 pobjeda i šest remija. Stuttgart je treći te ima pet bodova manje od drugog Bayerna.

Bundesliga, 31. kolo:

Bayer - Stutgart 2-2 (Adli 61, Andrich 90+6 / Fuehrich 47, Undav 56)
Bayern - Eintracht 2-1 (Kane 9, 61-11m / Ekitike 23)
Leipzig - Borussia (D) 4-1 (Openda 23, Šeško 45+2, Simakan 46, Baumgartner 80 / Sancho 20)
Freiburg - Wolfsburg 1-2 (Bornauw 42-ag / Arnold 82, Lacroix 90)
Augsburg - Werder 0-3 (Schmid 52, Ducksch 61-11m, Deman 90)