Liga za ostanak

Široki upisao četvrti uzastopni poraz, Čelik se spasio u Vitezu

Sport / Nogomet | 06. 05. 2017. u 17:02 D.L.

Nogometaši Širokog Brijega upisali su četvrti uzastopni poraz u Ligi za ostanak. U subotu su poraženi s minimalnih 1:0 od Mladosti u Doboj-Kaknju koja je ovime matematički osigurala ostanak u ligi.

Domaći su u vodstvo došli u sedmoj minuti pogotkom Almira Aganspahića, a na kraju će se ispostaviti da je to bio pobjedonosni pogodak. Trener Goran Sablić na teren je poslao drugi sastav, no planovi su mu se malo poremetili s obzirom da je zbog ozljede sredinom prvog dijela susreta igru napustio Ivan Baraban koji se tek nedavno vratio od ozljede.

Široki Brijeg u posljednje četiri utakmice nije postigao pogodak!

Baraban je zadobio kontuziju zgloda, a za veoma grubi prekršaj sudac Tomislav Čuić pokazao je samo žuti karton.

U drugom susretu Lige za ostanak Čelik je s 2:0 slavio u Vitezu protiv istoimene momčadi te su time došli na korak od ostanka u ligi dok se Vitez sada nalazi u izuzetno teškoj situaciji kada je u pitanju ostanak u društvu najboljih.

Treći susret Metalleghea i Olimpica završio je 1:1, a Mahir Karić je u 88. minuti susreta promašio jedanaesterac. Da je pogodio, Olimpic bi došao Vitezu na dva boda zaostatka, no ovime su svoje šanse sveli na teoretske.